Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/T556100/domains/capas.lt/public_html/t3lib/class.t3lib_db.php on line 808

Warning: mysql_free_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/T556100/domains/capas.lt/public_html/t3lib/class.t3lib_db.php on line 835

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/T556100/domains/capas.lt/public_html/t3lib/class.t3lib_db.php:808) in /home/T556100/domains/capas.lt/public_html/typo3/sysext/cms/tslib/class.tslib_fe.php on line 3221
Nerijus Čapas: Žinios apie TS-LKD kandidatų į Klaipėdos miesto savivaldybę sąrašo patvirtinimą
 
2010-10-22 14:14 Paskelbta: 11 m.

Žinios apie TS-LKD kandidatų į Klaipėdos miesto savivaldybę sąrašo patvirtinimą

Gairė: Žiniasklaida apie mane

 

Š.m. spalio 21 d. internetinėje Klaipėdos miesto ir respublikinėje žiniasklaidoje pasirodė žinios apie š.m. spalio 17 d. vykusio TS-LKD Klaipėdos miesto skyriaus visuotinio susirinkimo priimtus sprendimus – išrinktą skyriaus pirmininką ir tarybą bei patvirtintą skyriaus kandidatų į Klaipėdos miesto savivaldybės tarybą sąrašą.

Smagu, kad žiniasklaida gana plačiai nušvietė šiuos įvykius, nes mano manymu, jie tikrai svarbūs. Keliose vietose paminėtas ir aš, todėl norėčiau šiek tiek sustoti ties tuo. Smagu, kad tekste paminėtos pareigos širdžiai mieliausioje organizacijoje – Pasauliečių pranciškonų ordine, kurios, deja, nėra pirmaeilės ir tik visuomeninės, o pamirštos paminėti tos, kuriose uždirbu duoną sau ir šeimai – Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje ir Europos Parlamento nario Algirdo Saudargo biure, kuriomis, beje, taip pat labai didžiuojuosi. Beje, turiu ir specialybę – esu teisininkas. Nesigilinsiu ir nesiaiškinsiu į tai, kas parengė tokį pranešimą apie mane, tačiau galiu tik konstatuoti  faktą, kad jis parengtas tendencingai ir nekvalifikuotai.

Tad Jūsų dėmesiui siūlau dviejų Klaipėdos dienraščių publikacijas:

Dienraštis "Klaipėda": Klaipėdos konservatoriai atsikratė politikos senbuvių

Uostamiesčio konservatoriai vieni pirmųjų Klaipėdoje pasitvirtino galutinį kandidatų savivaldos rinkimuose sąrašą.

Akibrokštas – į pirmąjį dešimtuką nepateko keturi iš penkių dabar miesto taryboje esančių politikų.

Klaipėdos konservatorius į rinkimus ves Naglis Puteikis, kuris visuotiniame partijos skyriaus susirinkime kone vienbalsiai buvo perrinktas skyriaus pirmininku dar dvejų metų kadencijai.

Tačiau itin nepalankiose pozicijose atsidūrė dabar miesto taryboje esantys konservatoriai Vytautas Pranciškus Mickus, Marius Usonis, Kęstutis Gabšys ir Eugenija Odebrecht. Jie atitinkamai yra 12, 14, 16, 17 sąrašo vietose.

„Sąrašą sudarė 270 skyriaus narių, kurie reitingavo kandidatus. Matyt, žmonės nepatiko, jog tie keturi miesto tarybos nariai nebendravo su skyriaus žmonėmis, nenorėjo išklausyti jų lūkesčių ir viešai pareiškė, kad remia Klaipėdos merą Rimantą Taraškevičių“, - teigė N.Puteikis, kuris konservatorių partijos Klaipėdos skyriui vadovaus jau penktus metus.

Antroje sąrašo vietoje yra buvusi Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo narė, teisininkė Zita Šličytė. Nors ji yra konservatorių sąraše, tačiau rinkimuose dalyvauja kaip nepartinė.

Trečioji sąrašo vieta atiteko vienam iš konservatorių partijos Klaipėdoje steigėjų Arūnui Barbšiui, ketvirtoji – Klaipėdos universiteto Gamtos mokslų ir matematikos fakulteto dekanui Petrui Grecevičiui, penktoji – politinių kalinių ir tremtinių atstovui Jonui Mileriui, šeštoji – choro „Aukuras‘ vadovui Alfonsui Vildžiūnui, septintoji – jaunųjų konservatorių atstovui Michailui Denisenko, aštuntoji – pirmosios Klaipėdos miesto tarybos nariui Vytautui Lupeikai, devintoji – Pasauliečių pranciškonų ordino tarptautinės tarybos Romoje nariui Nerijui Čapui, dešimtoji – Klaipėdos ligoninės Širdies chirurgijos skyriaus vedėjui Gediminui Kundrotui, kuris yra nepartinis.

Galutiniame konservatorių rinkimų sąraše yra 47 pavardės. „Mes galėjome sudaryti 62 kandidatų sąrašą, nes tai leidžia įstatymai, tačiau balsavimo biuletenyje bus šios pavardės“, - teigė N.Puteikis.

Paklaustas, kaip jis pats vertina pirmąjį dešimtuką, partijos skyriaus pirmininkas neslėpė, kad juo labai džiaugiasi, nes jame nėra verslininkų, o tik tie žmonės, kurie gina viešąjį interesą.

Nors garsiai ir neįvardijo, tačiau N.Puteikis leido suprasti, jog tikimasi, kad uostamiesčio konservatoriai išmokos 10 miesto tarybos narių mandatų.

Dienraštis "Vakarų ekspresas": Klaipėdos konservatoriai turi galutinį rinkimų sąrašą

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Klaipėdos miesto nariai slaptu balsavimu skyriaus pirmininku dvejiems metams išrinko Naglį Puteikį, kuris gavo 189 skyriaus narių balsus, antrasis kandidatas Paulius Martinkėnas surinko 27 balsus.

Skyriaus narių susirinkime taip pat buvo patvirtintas galutinis kandidatų savivaldos rinkimuose sąrašas.

Į jo dešimtuką nepateko keturi iš penkių dabartinių savivaldybės Tarybos narių - Vytautas Pranciškus Mickus, Marius Usonis, Kęstutis Gabšys ir Eugenija Odebrecht.

Kandidatų dešimtuke partijos nariai panoro matyti ir du nepartinius kandidatus - teisininkę Zitą Šličytę ir chirurgą Gediminą Kundrotą.

Į rinkimus uostamiesčio konservatorius ves jau anksčiau išrinktas sąrašo lyderiu dabartinis savivaldybės Tarybos narys N. Puteikis.

Antroje sąrašo pozicijoje atsidūrė daugiausia skyriaus reitingo balsų surinkusi viena iš Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio steigėjų Klaipėdoje, buvusi Aukščiausiosios Tarybos - Atkuriamojo Seimo narė teisininkė Z. Šličytė.

Trečioji vieta sąraše atiteko partijos senbuviui, vienam iš konservatorių partijos Klaipėdoje steigėjų Arūnui Barbšiui, ketvirtoji – Klaipėdos universiteto Gamtos mokslų ir matematikos fakulteto dekanui profesoriui Petrui Grecevičiui, penktoji – politinių kalinių ir tremtinių atstovui Jonui Milieriui, šeštoji – choro "Aukuras“ vadovui Alfonsui Vildžiūnui, septintoji – Jaunųjų konservatorių atstovui Michailui Denisenko, aštuntoji – pirmosios Klaipėdos miesto Tarybos nariui, aktyviam to meto sąjūdininkui Vytautui Lupeikai, devintoji – Pasauliečių pranciškonų ordino tarptautinės tarybos Romoje nariui Nerijui Čapui, dešimtoji – Klaipėdos ligoninės Širdies chirurgijos skyriaus vedėjui G. Kundrotui.

Dabartiniai Klaipėdos miesto TS-LKD frakcijos nariai V. P. Mickus, M. Usonis, K. Gabšys ir E. Odebrecht užėmė atitinkamai 12, 14, 16 ir 17 vietas.

Nors sąrašo lyderis N. Puteikis turėjo teisę savo nuožiūrą visų skyriaus narių sureitinguotame sąraše dalį kandidatų pakelti aukščiau naudodamas 10 proc. visų reitingo balų, tačiau jis šia teise nepasinaudojo.

Buvo patvirtintas tik vienas pataisymas – krikščionių demokratų frakcijos vadovas N. Čapas iš 11-os buvo pakeltas į 9-ą vietą pagal partijų susijungimo metu pasirašytą susitarimą. Jame buvo numatyta, kad krikdemų atstovui garantuojama vieta, priklausanti nuo susijungiančių partijų narių ir pastaruosiuose rinkimuose gautų balsų santykį. Klaipėdoje - tai ne žemesnė nei 9-a vieta.balandžio
Pi An Tr Ke Pe Še Se
13 29 30 31 1 2 3 4
14 5 6 7 8 9 10 11
15 12 13 14 15 16 17 18
16 19 20 21 22 23 24 25
17 26 27 28 29 30 1 2