Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/T556100/domains/capas.lt/public_html/t3lib/class.t3lib_db.php on line 808

Warning: mysql_free_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/T556100/domains/capas.lt/public_html/t3lib/class.t3lib_db.php on line 835

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/T556100/domains/capas.lt/public_html/t3lib/class.t3lib_db.php:808) in /home/T556100/domains/capas.lt/public_html/typo3/sysext/cms/tslib/class.tslib_fe.php on line 3221
Nerijus Čapas: Jūros šventėje - ir mero daina
 
2009-07-27 15:31 Paskelbta: 12 m.

Jūros šventėje - ir mero daina

Gairė: Žiniasklaida apie mane

Autorius: Vakarų ekspresas

Finansinis sunkmetis - ne kūrybinė krizė. Įrodyti tai pasiryžo Klaipėdos verslininkų senamiesčio sąjunga, artėjančiai Jūros šventei rengianti precedento neturintį projektą "Dainuojanti Klaipėda", kurio metu į sceną su dainomis apie jūrą žengs visas būrys mikrofono nebijančių iškilių miestelėnų.

Tradicinės ir vienintelės tokios Lietuvoje uostamiesčio šventės vardas ilgainiui tapo popmuzikos atlikėjų koncertų sinonimu, o kasmet artėjant jos renginiams kalbama apie sunkiai įvardijamo savitumo poreikį, kurį tapo įprasta vadinti "jūriniais akcentais".

Kas ieško, tas randa - šią savaitę, penktadienį, liepos 31-ąją, 22 val. Kruizinių laivų terminale vyks koncertas, kuriame dainuos miesto politikos, verslo, kultūros žmonės. Ši žvaigždžių valanda pretenduoja tapti ir visos šiemetinės šventės "vinimi".

Koncerte, kurį ves dainininkas Egidijus Sipavičius, pasirodyti ketina dvylika esamų ir buvusių klaipėdiečių: meras Rimantas Taraškevičius, bendrovės "Leo LT" valdybos pirmininkas Rimantas Vaitkus, Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vyriausiasis gydytojas Jonas Sąlyga, buriuotojas, kapitonas Steponas Kudzevičius, leidėjas bei fotomenininkas Saulius Jokužys, dienraščio "Klaipėda" redaktorius Valdemaras Puodžiūnas, politikas ir verslininkas Saulius Budinas, politikai Egidijus Skarbalius bei Nerijus Čapas, verslininkas Vytautas Rickus, fotografas Algirdas Kubaitis bei vienintelė debiutuojančio projekto dama - žurnalo "Jūra Mope Sea" redaktorė Zita Tallat-Kelpšaitė. Jie atliks dainas apie jūrą, meilę ir kitus kiekvienam klaipėdiečiui brangius dalykus.

Išlukštenti "jūrinio akcento" esmę pamėgino Klaipėdos verslininkų senamiesčio sąjungos pirmininkė Eugenija Odebrecht - ji išaudė mintį į sceną pakviesti uostamiesčio bendruomenei bei visai Lietuvai pažįstamus žmones, kuriems iki šiol buvo svetimos rampų šviesos, užkulisių šurmulys ir scenos jaudulys. O štai muzika, daina ir, žinoma, garsioji klaipėdietiška dvasia jiems - įprasti ir būtini dalykai.

"Jūros šventės esmės neturėtume užkaišyti standartiniais sprendimais, juk jos tikslas - puoselėti krašto autentiką, - sakė E. Odebrecht. - Tad pamaniau, kad koncertas, kuriame Klaipėdai ir apie Klaipėdą dainuotų jo veikėjai, būtų įdomus. Šiame sumanyme, neslėpsiu, įžvelgiu potencialą ir perspektyvą tapti gražia tradicija."

Nuo idėjos iki jos įgyvendinimo teko įveikti ilgą kelią. Pasak pašnekovės, pradėjusi ieškoti bendraminčių, ji iš pradžių susidūrusi su skeptiška reakcija. Tačiau pralaužti ledus padėjo užsispyrimas.

"Tyliai ilgai galvojau, o paskui ėmiausi agituoti kitus. Per pažįstamus ir bičiulius aiškinomės, kurie klaipėdiečiai yra gabūs ne tik savo profesijoje, bet ir turi muzikinį talentą", - apie projekto virtuvę pasakojo E. Odebrecht.

Pasirūpinti muzikine bei organizacine projekto dalimi ėmęsis prodiuseris Gintaras Bendžius prisipažino daugelį pažįstamų klaipėdiečių tarsi atradęs iš naujo.

"Uostamiestyje gyvena daugybė universaliai talentingų žmonių, - džiaugėsi jis. - Projekto rengimas atima nemažai laiko, ir apmaudu, kad ne visi klaipėdiečiai, su kuriais kalbėta apie dalyvavimą, galėjo jo rasti. Kita vertus, tai palieka ateities perspektyvą."

Koncertui rengiamasi iš peties: be solistų, repetuoja muzikantai bei šokėjai, ruošiama tematiką atitinkanti scenografija bei kostiumai.

Ar klaipėdiečiai gali tikėtis dainų albumo, kuris įamžintų projektą? Mažiausias tiražas, anot prodiuserio, bus 12 egzempliorių, kuriuos gaus patys projekto dalyviai. O jeigu atsirastų mecenatų, norinčiųjų prisidėti prie albumo išleidimo "pramoniniu" tiražu - jie labai laukiami.

Šis koncertas - ne vienintelis Klaipėdos verslininkų senamiesčio sąjungos renginys Jūros šventėje. Kiekvieną šventinio savaitgalio vakarą Kruizinių laivų terminale vyks "Kajutkompanijos" vardu pažymėti renginiai, kuriuos rengia ta pati komanda - anot E. Odebrecht, iniciatyvomis bei finansais prie projekto prisidėjo šešios sąjungai priklausančios uostamiesčio įmonės.

"Ką dainuosiu - nesakysiu"

Rimantas TARAŠKEVIČIUS, Klaipėdos miesto meras

Tikrai pasiliksiu dainos pavadinimą paslaptyje iki koncerto... Kol kas dėl pasirodymo jaučiuosi, kaip rusai sako, dviprasmiškai - "i chočetsa, i koletsa". Apskritai su muzika draugauju nuo mažens, dainavau chore ir mokyklos metais, ir vėliau. Žmonos pedagogės paragintas dalyvavau Klaipėdos mokytojų choro veikloje. Muzika lydi mane nuolat - važiuodamas automobiliu, klausausi lietuviškų radijo stočių, esu nuolatinis koncertų lankytojas.

"Svarbiausia - publikos palaikymas"

Saulius JOKUŽYS, leidėjas, fotomenininkas

Aš atliksiu vieną iš "Hiperbolės" hitų. Manau, mane išleis į pabaigą, jeigu reikės publiką išvaikyti, - juokiasi. - Dalyvavimas šiame koncerte man, kadaise dainavusiam "Gintarėlio" chore, yra nauja patirtis. Pats projektas - labai įdomus sumanymas, turintis tiek rimtumo, tiek valiūkiškumo. Kas svarbiausia scenoje? Išjudinti publiką, tuomet ir pačiam dainuoti nebereikės.balandžio
Pi An Tr Ke Pe Še Se
13 29 30 31 1 2 3 4
14 5 6 7 8 9 10 11
15 12 13 14 15 16 17 18
16 19 20 21 22 23 24 25
17 26 27 28 29 30 1 2