Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/T556100/domains/capas.lt/public_html/t3lib/class.t3lib_db.php on line 808

Warning: mysql_free_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/T556100/domains/capas.lt/public_html/t3lib/class.t3lib_db.php on line 835

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/T556100/domains/capas.lt/public_html/t3lib/class.t3lib_db.php:808) in /home/T556100/domains/capas.lt/public_html/typo3/sysext/cms/tslib/class.tslib_fe.php on line 3221
Nerijus Čapas: Andrius Kubilius: Svarbiausias tikslas po krizės – atsinaujinti, atgaivinti Lietuvos dvasią
 
2011-06-18 20:11 Paskelbta: 10 m.

Andrius Kubilius: Svarbiausias tikslas po krizės – atsinaujinti, atgaivinti Lietuvos dvasią

Gairė: Verta paskaityti

 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Andrius Kubilius pakvietė partiją atsinaujinti, kad ji galėtų toliau kloti pamatus tvariai gerovei ir ilgalaikei Lietuvos ateičiai.

Savo kalboje partijos suvažiavime A. Kubilius padėkojo už pasitikėjimą, pareikštą per TS-LKD pirmininko rinkimus, be kurio būtų buvę „praktiškai neįmanoma“ vadovauti Vyriausybei. Pasak A. Kubiliaus, pirmininko rinkimų rezultatas yra mandatas tęsti esminius darbus, kartu įgalioja „naujiems darbams, naujoms idėjoms“.

„Mums teko ypatingas išmėginimas – atlaikyti krizę ir pradėti esmines pertvarkas,“ – kalbėjo A. Kubilius. Teko daryti žmonėms skausmingus sprendimus, kartu laikytis solidarumo, kai didesnes pajamas gaunantys turėjo prisiimti ir didesnę naštą. A. Kubilius pakartojo, kad pirmieji ekonomikos atsigavimą pajus pensininkai, o Seimo ir Vyriausybės nariai su savo atlyginimais turi likti paskutiniai.

Pasak TS-LKD pirmininko, kovojant su krize prioritetas buvo atsakomybė, o ne politinio populiarumo išsaugojimas. Savivaldos rinkimų rezultatai parodė, kad rinkėjai vertina atsakomybę.

Krizė pamokė, kad gerovė gali būti kuriama ant tvirtų pamatų, todėl vienas svarbiausių uždavinių dabar yra dėti ilgalaikius pamatus ekonomikai ir ypač energetikai.

Kovą už energetinę nepriklausomybę A. Kubilius palygino su kova už nepriklausomybę nuo sovietinės imperijos. Politinė-ekonominė imperija subyrėjo, bet „energetinė vamzdžių ir laidų imperija išliko, ji priešinasi mūsų laisvei ne mažiau nuožmiai, negu prieš dvidešimt metų, bet mes jau žinome kas yra laisvė ir mūsų nesustabdysi“, - kalbėjo TS-LKD pirmininkas.

A. Kubilius pažymėjo, kad kurti ilgalaikę ateitį tebekliudo oligarchinės struktūros, siekiančios paveikti valstybės sprendimus savo naudai. „Oligarchams labiausiai nesinori sąžiningos konkurencijos. Išsivaduoti iš oligarchinių-korupcinių tradicijų nėra lengva, tačiau laikymasis tokių tradicijų yra beviltiškas bandymas laikytis neišvengiamai praeinančios praeities - nuo stambių dalykų, kaip LEO iki smulkių dalykų, kaip kasos aparatai. Mes einame į priekį ir eisime toliau“, - kalbėjo TS-LKD pirmininkas.

Jis taip pat kvietė neapsiriboti vien materialiais dalykais. „Žmonės yra gyvi ne vien duona“, ne mažiau svarbūs dvasios reikalai, visuomenės ir žmonių savijauta. „Jeigu lietuviai nenorės gyventi Lietuvoje, nes nesijaus čia gerai, jeigu jie geriau jausis Londone ar Dubline, nei Vilniuje ar Kaune – bus blogai, bus labai blogai“, - kalbėjo A. Kubilius.

Rinkos principų perkėlimas į šeimą ir bendruomenę yra nepriimtinas, gyvybės apsauga – ne vien asmens pasirinkimas. „Mažoji bendruomenė – šeimos, mokyklos, kaimynų, bažnyčios, savivaldos bendruomenė žmogaus gyvenime didele dalimi lemia didžiausią dalyką – asmeninę laimę, gerą savijautą. Šiuos paprastus laimės pamatus mes taip pat turime sukurti“, - sakė TS-LKD pirmininkas.

Netikėjimo ir nepasitikėjimo kultūra išsiplėtojusi ar išplėtota mūsų terpėje yra blogiau nei „paukščių gripo“ ar „e.coli“ virusas. Tikras patriotizmas yra ne verkšlenimas ir baimė, bet tikėjimas ir rūpestis ilgalaike Lietuvos sėkme. „Į laiminčią tėvynę grįžtama, iš pralaiminčios, deja, dažnai bėgama.“

Pasak TS-LKD pirmininko, būtina telkianti lyderystė. „Mūsų svarbiausias tikslas po krizės - atsinaujinti, atgaivinti Lietuvos dvasią. Tą turi daryti atsinaujinanti, atsigaivinanti partija“. Todėl vėl aktualus Maironio kvietimas „Užtrauksime naują giesmę broliai, kurią jaunimas tesupras“.

Tik atsinaujinusi, nešanti viltį ir pasitikėjimą, atvira diskusijoms, bet gebanti priimti sprendimus partija gali laimėti Seimo rinkimus – „kad pradėti darbai nesustotų“ – kalbos pabaigoje sakė TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius.spalio
Pi An Tr Ke Pe Še Se
39 27 28 29 30 1 2 3
40 4 5 6 7 8 9 10
41 11 12 13 14 15 16 17
42 18 19 20 21 22 23 24
43 25 26 27 28 29 30 31