2010-05-20 22:26 Paskelbta: 9 m.

Mintys artėjant TS-LKD Klaipėdos miesto skyriaus visuotiniam susirinkimui

 

Kaip jau buvau skelbęs, š.m. gegužės 30 dieną vyks Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Klaipėdos miesto skyriaus visuotinis susirinkimas. Atrodytų, kas čia ypatingo, partiniai susirinkimai vyksta dažnai, tačiau toks, koks vyks Klaipėdoje, manau, neeilinis – partijos nariai priims sprendimą dėl atvirų pirminių TS-LKD Klaipėdos miesto skyriaus rinkimų į savivaldybės tarybą sąrašo lyderio rinkimų.

Š.m. kovo 25 dieną TS-LKD Klaipėdos miesto skyriaus taryba vienbalsiai buvo priėmusi sprendimą lyderį rinkti atviruose pirminiuose rinkimuose, kuriuose galėtų dalyvauti visi Klaipėdos miesto gyventojai.

Turiu keturis geležinius argumentus, dėl ko atviri pirminiai lyderio rinkimai yra būtini: 1) toks sąrašo lyderio rinkimų būdas yra labai progresyvus, nes tokiu būdu partija taps labiau atvira, artimesnė klaipėdiečiams ir gerokai demokratiškesnė; 2) politines partijas daugelis laiko „uždarais draugų rateliais“, kurie bet kokia kaina siekia likti valdžioje. Atviri lyderio rinkimai parodytų, kad TS-LKD Klaipėdoje yra stipri jėga, kurios lyderiai nebijo visuomenės. Beje, nuomonių apklausos teigia, kad daug klaipėdiečių ateinančiuose rinkimuose, savo balsą partijai atiduos pagal jos sąrašo lyderį. Tai yra tikrai didelė grupė rinkėjų, kurių mes negalime ignoruoti, jei norime laimėti rinkimus; 3) kandidatai, norintys laimėti atviruose pirminiuose lyderio rinkimuose, privalės aktyviai agituoti klaipėdiečius. Taip TS-LKD anksčiau nei kitos partijos, pradės savo rinkimų kampaniją; 4) labai didėlė tikimybė, kad žmonės, nusprendę dalyvauti lyderio rinkimuose, po to mieliau atiduos savo balsą už TS-LKD tikruose rinkimuose.

Tiesa, teko girdėti ir baimių, kad atvirais pirminiais rinkimais gali pasinaudoti mūsų oponentai siekdami pakenti TS-LKD, tačiau turiu du svarius kontrargumentus šioms baimėms: 1) TS-LKD yra nustačiusi pakankamai griežtas procedūras, kurie neleis, kad rinkimų sąrašuose atsidurtų nepatikimi asmenys; 2) politinės partijos Klaipėdoje yra negausios. Jų nariai tikrai negalės žymiai įtakoti atvirų pirminių rinkimų rezultatų. Be to, oponentų partijų vadovybės, kviesdamos savo narius ir oponentus balsuoti (kuo labai abejoju), pirmiausia turės paaiškinti savo bendrapartiečiams ir rėmėjams, kodėl TS-LKD drįso pasiklausti klaipėdiečių nuomonės, o jie to nepadarė.

Neagituoju nei už vieną kandidatą į TS-LKD Klaipėdos miesto skyriaus sąrašo į savivaldybės tarybą lyderius, tačiau kviečiu palaikyti pačią tokių rinkimų idėją ir principą bei gegužės 30 dieną balsuoti už atvirus pirminius TS-LKD Klaipėdos miesto skyriaus sąrašo lyderio rinkimus.vasario
Pi An Tr Ke Pe Še Se
5 28 29 30 31 1 2 3
6 4 5 6 7 8 9 10
7 11 12 13 14 15 16 17
8 18 19 20 21 22 23 24
9 25 26 27 28 1 2 3